Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro mnoho rodičů je velmi těžké vybrat ten správný kočárek. Na trhu je nepřeberné množství výrobců, které nabízejí nejrůznější druhy a typy kočárků s nejrůznějšími vymoženostmi.


Podle kterých kritérii by jste tedy měli vybrat ten správný kočárek? 

Hmotnost - vybírejte kočárek tak, aby jste s ním mohli dobře manipulovat. Pokud budete muset nosit často kočárek do schodů, vyberte si raději lehčí modely.

Kola – na trhu se prodávají kočárky buď s gumovými koly či s nafukovacími. Gumová kola oproti nafukovacím jsou bezdúdržbová, nemusíte je pravidelně kontrolovat a dofukovat. Ušetříte u nich čas i peníze. Jinak obojí druhy kol mají stejné jízdní vlastnosti.

Golfové kočárky

Golfové hole jsou velmi lehké, skladné a velmi se hodí do města. Bohužel nejsou vůbec vhodné na neupravené komunikace a do terénu, jelikož mají malá neodpružená umělohmotná kolečka. Pokud by vaše dítě chtělo spát, vybírejte kočárek s polohováním zad, ne všechny modely těchto kočárků to umožňují. Výhodou golfových kočárků je dobrá skladnost a lehkost. Je možné je složit a nést pouze v jedné ruce. Pokud budete hodně cestovat do přírody, vyberte si kočárek z hliníku, který je ideální na přenášení na delší vzdálenosti.

Kombinované kočárky

Jedná se o kočárky, kdy je sjednocen sportovní a hluboký kočárek do jednoho typu. Způsob přestavby z hlubokého kočárku do sportovního a naopak je u každého modelu řešen trochu jinak. Můžeme se tak setkat se dvěma vlastními korbami(hlubokou a sportovní), které jsou instalovány do kostry kočárku i se speciální hlubokou taškou vkládanou do upravené sportovní korby. Stále častěji se už vyskytuje u hlubokých kočárků možnost vyjmout hlubokou korbu z kočárku i s miminkem a odnést ho aniž by jste ho museli rušit.

Sportovní kočárky

Tento typ kočárku je vhodný pro dětí od 6 měsíců. Umožňuje vždy polohování zad. Oproti golfovým kočárkům bývá obvykle mnohem vybavenější a pohodlnější. Má větší kola, proto je vhodný i do terénu. U některých modelů se můžete setkat se zabudovaným mechanizmem, který umožňuje přichytit autosedačku pro skupinu 0-13kg, kterou lze volitelně dokoupit. To se velmi hodí pro časté přesouvaní například z auta do obchodu, lépe se také pohybuje s kompaktnější sedačkou v nákupních centrech. Součástí výbavy by neměl nikdy chybět nánožník. Značkové kočárky bývají  téměř vždy vyrobeny z hliníku, který umožňuje pro svou lehkost lepší manipulovatelnost a snižují zátěž. 

 

Kočárky pro dvojčata

Nabídka kočárku pro dvojčata, ale i pro trojčata se stále na trhu rozšiřuje. Na trhu můžete najít jak sportovní kočárky, tak i golfové kočárky.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář